Do Prahy jsem se dlouho chystal a pokaždé to odložil s výmluvou že až někdy. Tento pátek se však z někdy stalo dnes. Vystoupil jsem z metra kousek od Masaryčky a hned mi došlo, že tohle už není ta stará Praha. Stavba od Zaha Hadid Architects se přede mnou zvedala jako rozevřená zlatá ploutev. Říkal jsem si nefoť to, to už cvaknul každý kdo šel kolem, ale znáte to. Hrana, kterou jsem si nakonec odnesl ve foťáku, je spíš gesto než kus domu. Vlna kovu a skla, která se nahoře stáčí tak samozřejmě, jako by se zítřek už navždy obešel bez pravých úhlů …
Lokace: Čechy, Praha, Masaryčka
Klíčová slova: stavba, sklo, hliník, podhled
Fotografie byla již 113× zobrazena