tak už jsou v Evropě. Ptáte se kdo. No přeci číňané. Dnes jsem navštívil v Lucerně výstavu terakotových vojáků císaře čchin Š´Chunag-ti. Přijelo jich jen 180 ze 7000, ale opravdu i tak stojí za shlédnutí. Když jsem na ně v pološeru koukal, vytanul mě na mysli jeden starý vtip. Za Brežněvem přiběhne tajemník a říká: Na rudém náměstí jsou tisíce lidí. Brežněv: To je v pořádku mají mě rádi a tak přišli na náměstí. Tajemník: No ale oni tam jí. Brežněv: Tak to je správné, alespoň všichni ze západu vidí, že se nám dobře daří. Tajemník: Ale oni všichni jí hůlkama!
Lokace: Praha, sál Lucerny
Klíčová slova: terakotová armáda, hlinění vojáci, čína
Fotografie byla již 5565× zobrazena
Husy zásadně v šatnách neodkládáme, pražáci by nám je ukradli a snědli