a už jsou tady


a už jsou tady

tak už jsou v Evropě. Ptáte se kdo. No přeci číňané. Dnes jsem navštívil v Lucerně výstavu terakotových vojáků císaře čchin Š´Chunag-ti. Přijelo jich jen 180 ze 7000, ale opravdu i tak stojí za shlédnutí. Když jsem na ně v pološeru koukal, vytanul mě na mysli jeden starý vtip. Za Brežněvem přiběhne tajemník a říká: Na rudém náměstí jsou tisíce lidí. Brežněv: To je v pořádku mají mě rádi a tak přišli na náměstí. Tajemník: No ale oni tam jí. Brežněv: Tak to je správné, alespoň všichni ze západu vidí, že se nám dobře daří. Tajemník: Ale oni všichni jí hůlkama!

Lokace: Praha, sál Lucerny

Klíčová slova: terakotová armáda, hlinění vojáci, čína

Fotografie byla již 5565× zobrazena

11917229
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Ivan Anderle
ona Tomáši celá ta výstava stojí za návštěvu. Protože, co my vlastně víme o číně a o čínské historii? Já se ve škole dozvěděl jen pár vět o Mao ce-tungovi :-D
Tomáš Hyka
Snímek má úýasnou atmosféru a popis to podtrhuje...
Ivan Anderle
jasně Michale, hned vedle dveří je madlo a tam si to tele přivážeš, jen nesmíš přitom Jarce rozšlapat ten odloženej košík s husou
Michal Kupsa
Parada ! To abych teda taky vyrazil ! .... a maji tam i odkladadlo na USarnu ci tele ?? :-D
Ivan Anderle
;-D
Jarka
Njn, pro mě je Praha černá díra, já trefím jenom u nás na návsi :-D Husy zásadně v šatnách neodkládáme, pražáci by nám je ukradli a snědli ;-D
Ivan Anderle
to není Jarko žádný problém. Palác Lucerna v Praze, každý den od 10:00 až 18:00 do 28.10.2009 Na vesnické návštěvníky je to taky přichystané. Můžou si batohy a košík s husou odložit v šatně ;-D
Jarka
To je pěkný, to bych chtěla vidět.