a jitra jsou zde tichá


a jitra jsou zde tichá

v 70tých letech se v našich kinech objevil úžasný fílm s názvem „a jitra jsou zde tichá“. Jedinou jeho slabinou bylo, že byl ruský a tak nebyl českými diváky přijat. Přesto, že je to film o válce, je světlou vyjimkou v jinak demagogické sovětské kinematografii té doby. Postupně získal mnoho mezinárodních ocenění. Pokud někde tento titul uvidíte, neváhejte a zhlédněte ho! Potom budete jistě se mnou souhlasit, že tato krajina si o ten vypůjčený název přímo říká

Klíčová slova: Slavkovský les, Kladská, svítání, borovice

Fotografie byla již 5827× zobrazena

20211104
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Ivan Anderle
větve v LHR nešli už nějak jinak vyřešit, snad jedině ten strom porazit :-D:-D:-D
Sandras
Film se mi také líbil, fotograficky a s odkazem na film, jsi titulek dobře zachytil. Nálada jitra poetická ... válka ne. Škoda, že jsou větve v LHR, to mě trochu ruší, asi nebyla možnost nafocení z jiného úhlu, nebo že bych upozornila na něco, co Ty nevnímáš?
Ivan Anderle
jdi se Jarko podívat na ten film a uvidíš že ta "pošmournost" sedí
Jarka
No je moc hezká, ale tím názvem a povídáním tomu dodáváš takovu divnou pošmournost :-) Kdybys třeba napsal, že jsi tam připravil nějakou lesní pannu o poctivost, tak to bysme koukali :-D:-D:-D Ale to by asi bylo blbý, takže takhle :-D:-D;-D