Tomáš Drozd

Fotografování je teď jak se říká v kurzu. Hlavní měrou k tomu přispěla digitalizace. Zmáčknete spoušť fotoaparátu, či nějaké to tlačítko na telefonu a obrázek je hotov. Stačí jen je přesunout do počítače a už se můžete kamarádům chlubit. Najednou se tak vytratily techniky zpracování a úprav co provázely focení od jeho počátku. Kdo dnes používá Slaný proces, Sabattierův efekt, Autochrom či Colorování fotek, nebo Van Dyk proces. Jedna z technik ovšem dnes začíná slavit zase úspěch. Je to infračervená fotografie.

A právě to je technika, kterou si oblíbil můj současný host Tomáš Drozd. Jeho www stránky o IR fotografii mě nadchly. Srozumitelnou formou tam seznamuje každého nového zájemce s technikou IR fotografie. Vysvětluje její podstatu, základní postupy úprav a to vše příjemně srozumitelným způsobem. Nic nezatajuje a nabízí svoje zkušenosti, své know-how každému, kdo má o ně zájem. Vše je doplněno spoustou obrázků grafů a tabulek. Součástí stránek je i Tomášova vlastní IR galerie. Při jejich prohlížení musí každého amatérského tvůrčího fotografa napadnout jediné. To chci také zkusit! Tomášovy IR fotografie svědčí o jeho kreativním vidění světa, o jeho pečlivém přístupu k tvorbě a následném profesionálním zpracování.

Ostatně, přesvědčte se sami, zda vás IR fotografie dostane. Stránky Tomáše Drozda jsou vám k dispozici na: www.irstudio.cz

Galerie k článku Tomáš Drozd